Hunter Biden e-mailjeinek külpolitikai következményei
Jeff Carlson és Hans Mahncke cikke fordítása
2019. április 12-én Hunter Biden elvitte megrongálódott laptopját egy számítógép-javító szervizbe Wilmingtonban, Delaware államban. Ezzel vette kezdetét azoknak a végzetes eseményeknek sorozata, amelyek végül abban csúcsosodtak ki, hogy a The New York Times 2022. március 17-én végül belátta, hogy Biden laptopja és annak tartalma valódi volt.
A New York Post korábbi tudósítása részletesen ismertette a Hunter Biden laptopján talált e-maileket, amelyekből kiderült, hogy az akkori elnökjelölt Joe Biden, fia Hunter Biden, Joe Biden testvére, részt veettek különböző tengerentúli üzleti vállalkozásokban, többek között Katarban, Ukrajnában, Oroszországban és Kínában.
Az e-mailekből az is kiderült, hogy Hunter Bident egy ukrán energetikai vállalat igazgatótanácsának vezetője arra utasította, hogy találjon módot a vállalat elleni vizsgálat leállítására. Bár a laptopjának hitelességét már korábban megerősítették, sajnos csak a The New York Times hitelesítése után kerülhetett be a történet a köztudatba.
Az a szándékosan késleltetett beismerés a média részéről, hogy Biden laptopja valódi, számtalan alapvető kérdést vet fel, többek között Joe Biden elnök hivatali alkalmasságát és a külpolitikánk irányítására való képességét illetően, különösen az ukrán-orosz konfliktussal kapcsolatban.
Hunter Biden laptopjának létezését először 2020. október 14-én hozták nyilvánosságra, akkor a New York Post címlapsztorija részletezte, hogy a laptopon talált e-mailek hogyan kötik össze apját ukrán üzleti partnereivel.
Amikor a történet először napvilágot látott, a média, a hírszerzés és a nagy technológiai cégek széles körű koalíciója beavatkozott a 2020-as választásokba azzal, hogy cenzúrázta és elhallgatta a történetet, azt állítva, hogy ez egy orosz összeesküvés. A Twitter először figyelmeztetéseket adott ki a Post történetével kapcsolatban, majd felfüggesztette a Post fiókját a történet közlése miatt, és azon riporterek fiókjait is felfüggyesztette, akik utánajártak a vádaknak. A Facebook bejelentette, hogy addig korlátozza a történet terjesztését a platformján, amíg el nem vgzik a tényellenőrzést. A tényellenőrzésre soha nem került sor.
David Chalian, a CNN politikai igazgatója olyan belső utasítást adott ki, amelyben előírta, hogy a CNN riporterei ne foglalkozzanak a történettel, és azt mondta a munkatársainak: "Nyilvánvaló, hogy most nem foglalkozunk a New York Post Hunter Bidenről szóló történetével. Továbbra is csak arról fogunk beszámolni, hogy ez ugyanaz a dolog, ami miatt az elnököt felelősségre vonták... hogy a szenátusi bizottságok megvizsgálták és semmi rosszat nem találtak Joe Biden ukránokkal való kapcsolataiban".
A PBS a Twitteren azt írta: "Nem akarjuk az időnket olyan történetekre pazarolni, amelyek nem valódi történetek, és nem akarjuk a hallgatóink és olvasóink idejét olyan hírekre pazarolni, amelyek csupán egyszerű figyelemelterelő sztorik."
Figyelemre méltó, hogy a Biden-kormányzat, az Első Alkotmánymódosítást közvetlenül megsértve, többször is elismerte, hogy közvetlenül együttműködik a nagy technológiai cégekkel az általa dezinformációnak tartott információk cenzúrázása vagy megszüntetése érdekében.
A 2020-as kampány során Joe Biden folyamatosan tagadta, hogy tudna Hunter Biden tengerentúli üzleteiről, és kijelentette: "Soha nem beszéltem a fiammal a tengerentúli üzleteiről". A második elnökjelölti vita során Biden ennél is tovább ment, és azt állította, hogy a fia laptopjáról szóló történetek "orosz koholmány".
Biden egy több mint 50 volt hírszerzési tisztviselőből álló csoport nyilatkozatát idézte, köztük volt John Brennan volt CIA-igazgató és James Clapper, a nemzeti hírszerzés volt igazgatója, akik mindannyian valótlanul azt állították, hogy a Hunter Biden laptopjáról szóló történet orosz dezinformáció volt. A hírszerzési tisztviselők közvetlenül a 2020-as elnökválasztás előtt adták ki nyilatkozatukat, egy 2020. október 19-i nyilvános levélben, amelyben kijelentették, hogy a Post története "az orosz információs művelet minden klasszikus jegyét magán viseli".
Az orosz összeesküvésről szóló állítás abszurd volt. A laptopon lévő e-mailek közül sokat már a Biden család egykori üzleti partnere, Tony Bobulinksi is ellenőrzött, akinek számos azonos e-mailről és szöveges üzenetről voltak egyező másolatai. Ennél is fontosabb, hogy az FBI 2019 decemberében vette át a laptopot. Ráadásul az FBI több bűncselekmény miatt is nyomozást indított Hunter Biden ellen - többek között pénzmosás és a Foreign Agents Registration Act lehetséges megsértése miatt. A média azonban ezeket a tényeket figyelmen kívül hagyta - vagy ami még rosszabb, elrejtette -, és az orosz dezinformációs vádat erőltette.
Végül a média taktikája bevált, és sok Biden-szavazó sosem tudott meg semit Biden fia laptopjáról és arról, hogy a Biden család ellen az FBI nyomozást folytat. A Biden-sztori média általi elhallgattatásának hatása jelentős mértékben befolyásolta az elnökválasztás kimenetelét. Egy 2020 végén készült felmérés szerint a Biden-szavazók 45 százaléka egyáltalán nem tudott a Hunter és Joe Biden ellen felhozott számos vádról. Ugyanez a felmérés azt is valószínűsítette, hogy ezen információk nyilvánosságra kerülése megváltoztathatta volna a választás kimenetelét.
Az Igazságügyi Minisztérium (DOJ) elmulasztotta tájékoztatni a nyilvánosságot egy kulcsfontosságú nemzetbiztonsági kérdésről, ami nemcsak a 2020-as elnökválasztásra volt hatással, hanem megváltoztatta a Trump elleni 2020. januári vádemelés menetét is - ez volt a harmadik ilyen eljárás nemzetünk 244 éves történelmében -, amikor az FBI és a DOJ elfelejtette nyilvánosságra hozni a Hunter laptopjáról származó kulcsfontosságú és terhelő bizonyítékokat.
Bill Barr akkori főügyész, aki végeredményben a Hunter Biden elleni vizsgálatot irányította, soha nem adott megfelelő magyarázatot arra, hogy miért titkolták el ezt az információt. Ha Barr nyilvánosságra hozta volna a birtokában lévő információkat, a Trump elleni eljárás - amely Trump azon szándékára épült, hogy a Biden család ukrajnai korrupciós ügyeit kivizsgálja - darabokra hullott volna.
Hunter Biden maga is csak a 2020-as elnökválasztás lezárását követően ismerte el váratlanul, egy közleményben azt, hogy valóban szövetségi vizsgálat folyik ellene. Megjegyzendő, hogy a tényleges szövetségi nyomozás sokkal átfogóbb volt, mint amire Biden nyilatkozata utalt, mivel később nyilvánosságra hozták, hogy a nyomozók "potenciális pénzmosás és Hunter Biden külföldi kapcsolatai után is nyomoztak".
A nyomozás a mai napig tart, és úgy tűnik, hogy egyre intenzívebbé válik. Valószínű, hogy a The NY Times megkésett beismerése kísérlet arra, hogy elébe menjen a történetnek, különösen mivel mostanában olyan hírek kezdtek el keringeni, hogy Biden jelenleg egy esküdtszéki vizsgálat "alanya/célpontja".
Talán a legsúlyosabb terhelő e-mail a laptopon az volt, amelyet Biden 2015. november 2-án kapott a Burisma igazgatótanácsának vezetőjétől, Vadym Pozharskyi-tól. Ebben az e-mailben Bident azzal bízták meg, hogy produkáljon "eredményeket", és kijelentették, hogy a "végső cél" az lenne, hogy Ukrajnában a Burisma tulajdonosa, Mykola Zlochevsky elleni "minden ügyet vagy üldözést zárjanak le". Korábban, 2015-ben Pozharskyi " némi időt töltött" Joe Bidennel Washingtonban.
Úgy tűnt, hogy Pozharskyi célpontja Viktor Shokin ukrán főügyész volt, aki újraindította a Zlochevsky elleni nyomozást, amelyet elődje 2014 végén leállított, miután a Burisma állítólag 7 millió dollár kenőpénzt fizetett az ukrán ügyészségnek. A kenőpénzre vonatkozó állítások egy 2016-os külügyminisztériumi e-mail közzétételével kerültek nyilvánosságra.
Kevesebb mint három héttel azután, hogy Hunter Biden megkapta Pozharskyi e-mailjét, Joe Biden először követelte Shokin eltávolítását. Miután Petro Porosenko ukrán elnök nem tett eleget a követeléseknek, Biden 1 milliárd dollárnyi amerikai adófizetői hitelgaranciát mozgósított, hogy kikényszerítse Shokin eltávolítását. Shokint végül Porosenko 2016 márciusában távolította el. Az ezt követő hónapokban utódja, a Biden által jóváhagyott Jurij Lutsenko lezárta hivatalának Burisma ellen irányuló nyomozásait.
Mire Biden 2017 januárjában elhagyta hivatalát, a Burisma ügyében folytatott összes vizsgálatot lezárták.
Shokint, akit a médiában korrupt ügyészként ábrázoltak, az elbocsátását megelőző hónapokban néhány neves külügyminisztériumi tisztviselő dicsérte becsületességéért.
Victoria Nuland, Biden jelenlegi politikai ügyekért felelős államtitkár-helyettese 2015 júniusában személyesen írt Shokinnak, és közölte vele, hogy "lenyűgözött minket az Ön kormányának ambiciózus reform- és korrupcióellenes programja". Ezt a levelet Nuland utasítására Geoffrey Pyatt, az Egyesült Államok akkori ukrajnai nagykövete kézbesítette Shokinnak.
Nuland azt is mondta, hogy a folyamatban lévő reformok Shokin részéről bizonyítják, hogy képes "a korrupció és más bűncselekmények hatékony, tisztességes és átlátható módon történő kivizsgálására és üldözésére".
Shokin szavahihetőségét Pyatt egy 2015 szeptemberi beszédében ismét kiemelte, amikor kijelentette, hogy "együtt akarunk dolgozni Shokin főügyésszel", mert Shokin "vezető szerepet tölt be a korrupció elleni küzdelemben" Ukrajnában.
A média is többször beszámolt arról, hogy Shokin már lezárta a Burisma elleni nyomozást, mielőtt Biden a kirúgását szorgalmazta. Barr volt igazságügyi miniszter ugyanezt a hamis állítást tette új könyvében. A valóságban, amint azt egy korabeli híradás is bizonyítja, Shokin sikerrel folyamodott az ukrán bíróságokhoz, hogy Zlochevsky vagyonát lefoglalják. Ezeket a vagyontárgyakat végül 2016. február 2-án foglalták le - mindössze egy hónappal azelőtt, hogy Porosenko 2016 márciusában kirúgta Shokint.
Hunter Biden laptopján sok más terhelő e-mail is található. Egy év leforgása alatt a ma már nem létező kínai konglomerátum, a CEFC China Energy közel 6 millió dollárt fizetett neki tanácsadásért és jogi költségekért. A cég tulajdonosa Ye Jianming kínai milliárdos volt, aki 2018 márciusában rejtélyes módon eltűnt. Miután a cég összeomlott, egy Bao Jiaqi nevű nő, aki a jelek szerint a cég titkáraként szolgált, e-mailben közölte Bidennel, hogy a fennmaradó pénzt a Ye munkatársa, Gongwen Dong által vezetett Hudson West IV nevű fiókcégtől kellene átvennie. Bao azt mondta Bidennek: " Senkit sem érdekel, hogy hová tűnik a pénz".
Biden pénzügyi tranzakcióit ezt követően a Wells Fargo vállalati megfelelési csoportja gyanús tevékenységként jelölte meg, és egy kérdéslistát küldött Bidennek, amelyből több kérdés Joe Biden testvérének, Jamesnek történő átutalásokra vonatkozott. Nem ismert, hogy a Wells Fargo kérdéseire válaszoltak-e.
A CEFC China Energy Hunter Bidennek 1 millió dollárt fizetett azért is, hogy amerikai ügyvédet találjon Patrik Hónak, a Ye másik munkatársának, akit Biden később "Kína [káromkodó] kémfőnökének" nevezett."
Biden cége emellett 3,5 millió dolláros átutalást kapott Elena Baturinától, Jurij Luzskov orosz oligarchának, Moszkva volt polgármesterének özvegyétől. E kifizetések körülményei a mai napig tisztázatlanok.
Jelenleg egy feszült geopolitikai helyzetbe keveredtünk az ukrán-orosz konfliktus miatt - ez a konfliktus teljes mértékben megelőzhető lett volna. Legutóbb, 2021 decemberében Joe Biden, valamint külügyminisztere, Antony Blinken NATO-tagságot ígért Ukrajnának. Lloyd Austin védelmi miniszter még ennél is tovább ment, és egy 2021 októberében tett ukrajnai útja során azt mondta, hogy Ukrajna előtt nyitva áll az ajtó a NATO-tagság előtt.
Ezen hazug ígéretek, amelyek minden bizonnyal provokálták Oroszországot, szöges ellentétben álltak Biden saját CIA-igazgatójának korábbi figyelmeztetéseivel, aki korábban kijelentette, hogy Ukrajna NATO-tagsága “a legvörösebb posztó" Oroszország számára.
A helyzetet tovább rontotta, hogy 2021 novemberében a Biden-kormányzat stratégiai partnerségről szóló chartát ajánlott fel Ukrajnának. Az oroszellenes retorikával és különböző Ukrajnának tett ígéretekkel teli alapszerződés minden bizonnyal tovább dühítette az orosz vezetést. Figyelemre méltó, hogy a Biden-kormányzat a provokatív "charta" kifejezést választotta, amely jogok megadására utal, szemben a semlegesebb "megállapodás" kifejezéssel. A valóságban Biden a charta kifejezés használatával gyakorlatilag egy nem hivatalos szerződést hozott létre anélkül, hogy a szenátus jóváhagyását kérte volna, pedig ez követelmény.
Most, egy olyan konfliktus közepén, amelyet nem lehet egyszerűen megoldani, a NATO, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök és még a Biden-kormányzat is elismerte, hogy a NATO-tagság soha nem volt reális lehetőség.
Miközben egyelőre ismeretlen, hogy a Biden-kormányzat milyen okokból provokálta folyamatosan Oroszországot, a Biden család megkérdőjelezhető üzleti ügyletei Kínában és Ukrajnában felvetették annak a nagyon is valós lehetőségét, hogy Joe Biden személyes nyerészkedésre használta azt, hogy Barack Obama ideje alatt alelnöki tisztséget látott el.
Mivel a washingtoni intézményrendszer már nem tagadja Hunter Biden e-mailjeinek hitelességét, az ezekből az e-mailekből eredő következmények immár alapos válaszokat sürgetnek arra a kérdésre, hogy vajon mennyire kompromittálták Joe Bident a múltbeli ügyletei. Biden nyilvános hazugságai a családja érintettségéről való tudásával kapcsolatban még jobban felerősítik a válaszok sürgető fontosságát.
A különleges ügyész kinevezése és Trump főügyészének a Clinton-kampány által kitalált botrány miatt történt kényszerű visszalépése után hogyan lehetséges, hogy a Biden családdal kapcsolatos, folyamatban lévő nyomozás miatt nem neveztek ki különleges ügyészt? És miért éppen Biden saját maga által kiválasztott főügyésze felügyeli a Biden család állítólagos korrupciós ügyeinek vizsgálatát?
És ami a legfontosabb, a Hunter Biden e-mailjeinek hitelesítéséből és Joe Biden most már bizonyított ukrajnai kapcsolatai fényében, hogyan bízható rá az Egyesült Államok elnökeként, hogy az ukrán-orosz konfliktussal kapcsolatos külpolitikai döntéseket hozzon?
És hogy lehetne megbízni abban, hogy a fősodratú média az Ukrajnában zajló konfliktusról korrekt tudósítást ad, miközben bebizonyította, hogy a pártpolitikai érdekek mentén minden hazugságra kész?
És ami talán a legfontosabb: hogyan lehet megbízni a hírszerző intézményekbenn - amely mind a 2016-os, mind a 2020-as választásokba beavatkozott azzal, hogy legitimálta a Clinton-kampány koholt állításait az orosz összejátszásról, és Biden laptopproblémáit orosz összeesküvésre fogta -, hát hogyan lehetne a hírszerző szervekben megbízni az Ukrajnával, a külpolitikánkkal és általában a belügyeinkkel kapcsolatos állításokkal kapcsolatban?
Néhány fotó a laptopról, forrásokkal, ez már saját anyag
https://www.thesun.co.uk/news/13019627/alleged-hunter-biden-sex-tapes-china-steve-bannon/
https://www.reddit.com/r/WayOfTheBern/comments/tjgrs9/hunter_biden_is_a_god_damn_pedophile/
https://www.ibtimes.sg/hunter-bidens-leaked-photo-sparks-conspiracy-theory-linking-him-child-trafficking-ring-52852
A tetoválás kultikus jellegű, a szexuális-jellegű gyermekkereskedelemre “szakosodott” gengek és kapcsolataik használják, bővebben a cikkben.