Mi történik, ha egy oltást "fölöslegesen" adnak be, azaz az adott betegség ellen már eleve magas ellenanyagszintje van az oltott személynek
Fősodor tanulmányok
Bevezető
A mostani oltási kampányban több 11-12 éves gyermeknek az MMR és diftéria-tetanusz-pertusszisz ellenanyagszintjéről szóló laborleletét is láttam, és az oltásokkal megakadályozni kívánt betegségekkel szemben mindegyik esetében kifejezetten magas ellenanyagszintek voltak, az elvárt értékékek többszöröse, annak ellenére, hogy az oltások beadása óta legalább öt év eltelt.
Kigyűjtöttem pár fősodorbeli, hivatalos, kormányzati oldalakon megjelent tanulmányt arról, hogy a megemelkedett ellenanyagszintek milyen összefüggésben állnak egyes autoimmun betegségekkel, és milyen hosszú távú következményekkel jár az, ha ezekre a megemelkedett ellenanyagszintekre ráoltanak, tovább stimulálva az immunrendszert.
1. Kanyaró ellenanyagszint és szklerózis multiplex
Megfigyelték, hogy a kanyaróvírussal szembeni antitestek szintje a szklerózis multiplexben szenvedő betegeknél megnövekedett az azonos korú egészséges kontrollcsoporthoz képest. Egy tanulmányban statisztikai módszerekkel elemezve az eredményeket azt találták, kifejezett összefüggés mutatható ki a kanyaróvírus ellenanyag magas szintje és a szklerózis multiplex megbetegedés közt. Azt feltételezik a tanulmány szerzői – más tanulmányokra is hivatkozással –, hogy a szklerózis multiplexes betegek állandósult kanyaróvírusfertőzésben szenvedhetnek.
Egy másik tanulmány szerint a kanyaróval szembeni hiperimmunitás összefügg azzal, hogy az immunrendszer lebontja a mielin hüvelyt, ami miatt a szklerózis multiplexes betegek idegsejtjei sérülnek. A kutatók elemezték az ilyen irányú korábbi vizsgálatokat, és megállapították, hogy 1971 óta minden egyes kutatásban a szklerózis multiplexben szenvedő betegeknél a kanyaró elleni antitestek magasak.
Szklerózis multiplexben szenvedő betegek családtagjai vizsgálatánál azt találták, hogy az egészséges hozzátartozóik kanyaró elleni antitest-szintje magasabb, mint azoké, akiknek a családjában nincs szklerózis multiplexes beteg.
2. Különböző kórokozók elleni megemelkedett ellenanyagszint és autoimmun agyvelőgyulladás
Az autoimmun agyvelőgyulladás a központi idegrendszernek a mielinhüvely lebontásával járó gyulladásos megbetegedése, amely gyorsan kialakuló viselkedési és kognitív hanyatlással jelentkezik, ehhez mozgászavar, epilepsziás rohamok és idegrendszeri tünetek társulhatnak, és a megjelenését rendszerint valamely oltás előzi meg. A megbetegedés hosszú távú következményei hasonlítanak a prionbetegségekre (legismertebb a kergemarhakór) és a súlyos, lassú lefolyású vírusfertőzésekre.
Ebben a tanulmányban azt találták, hogy az autoimmun agyvelőgyulladásban szenvedő betegeknek vérszérumában megemelkedett a kanyaró elleni antitestek száma.
Japán kutatók autoimmun agyvelőgyulladásos beteg vérszérumában megemelkedett mumpsz kórokozó ellenanyagot találtak.
Autoimmun agyvelőgyulladást diagnosztizáltak a következő oltások után:
veszettség, diftéria, tetanusz, hepatitis B, kanyaró, gyermekbénulás, rubeola, pertusszisz, influenza és japán agyvelőgyulladás. A kutatások szerint amennyiben ezen kórokozók ellen magas a szeropozitivitás, az ilyen betegek gyakrabban esnek vissza a betegségbe mint azok, akik szeronegatívak.
3. Hepatitis B elleni rekombináns DNS vakcina táptalaja és a krónikus bélgyulladás (Chron betegség)
A rekombináns DNS oltóanyagokat, mint például a Hepatitis B a Saccharomyces cerevisiae táptalajon állítják elő. A gyulladásos bélbetegség egy formájában, a Chron betegségben megemelkedett Saccharomyces cerevisiae ellenanyagszintet találtak, ezért ennek a mérését konkrétan a betegség diagnosztizálására is használják, mivel a krónikus bélgyulladástól való megkülönböztetésnek ez az egyik lehetséges markere.
4. Megemelkedett rubeola ellenanyagszint és különböző autoimmun kórképek
A következő betegségekben találtak megemelkedett rubeola ellenanyagszintet:
óriássejtes artériagyulladás, primer epeúti cirrózis, antifoszfolipid szindróma, polimiozitis, gyulladásos bélbetegség.
5. Autizmus és megemelkedett MMR ellenanyagszintek
Eszerint a tanulmány szerint szoros kapcsolat van az autizmus és az MMR oltás között.
6. Megemelkedett pertusszisz (szamárköhögés) elleni elleanyagszint, atópiás dermatitisz (gyakran ekcémának nevezik) és asztma
Kutatások szerint az atópiás dermatitiszben és/vagy asztmában szenvedő gyermekeknek a pertusszisz ellenanyagszintje magasabb az egészséges gyermekekhez képest.
7. Autoimmun kórképek növekvő száma és oltások
Ebben a tanulmányban megállapították, hogy az elmúlt időszakban egyre több beszámoló látott napvilágot oltást követően kialakuló olyan autoimmun betegségekről, mint az 1-es típusú cukorbetegség, szklerózis multiplex, idiopátiás trombocitopéniás purpura, myopericarditis, primer petefészek-elégtelenség és szisztémás lupus erythematosus (SLE). A molekuláris mimikri és a járulékos aktiváció olyan lehetséges mechanizmusok, amelyek révén a vakcinák autoimmun reakciókat okozhatnak.
Számos további, fősodorban megjelent tanulmány foglalkozik az autoimmun megbetegedések és a vakcinázás kapcsolatával.
Mit tegyünk akkor?
A magyar szabályozás szerint jelenleg az oltást beadó orvosnak a felelőssége az, hogy megállapítsa, a gyermek oltható-e az adott oltással adott időpontban.
Az egészségügyi törvény szerint az oltás célja az, hogy a fertőző betegségekkel szemben védelmet nyújtson. Amennyiben valakinek magas (sőt, amiket én láttam ott túl magas) ellenanyagszintje van azzal a betegséggel szemben, amely ellen oltani kívánnak, úgy az oltás nemhogy nem indokolt, hanem kifejezetten egészségre ártalmas is lehet, nem gyógyítható, krónikus kórképeket okozhatnak ezzel.
Annak érdekében, hogy segíthessünk a mechanikus, minden gyereket beterelünk és leoltunk csordaként, felelőtlenül, az orvosi szakma szabályait semmibe véve szemlélettel szemben jogvédelmet kaphassanak a gyermekek és szüleik, jogtanácsosként elkezdtem dolgozni egy jogvédő egyesületnél, a Szkíta Egyesületnél. Azok a szülők, akik segítséget kérnek a gyermekük számára, az alábbi címen vehetik fel az egyesülettel a kapcsolatot:
gyerekoltas@szkitaegyesulet.hu
Akik támogatni kívánják akár az én, akár az egyesület munkáját, a következő bankszámlaszámra adhatnak adományokat:
Magyarországról:
OTP: 11702043-21461651Külföldről:
IBAN: HU91117020432146165100000000
SWIFT: OTPVHUHB