Oroszországnak ismét elsőként sikerült kifejlesztenie egy génterápiás, az aktuális járvány elleni injekciót - megint beoltathatjuk magunkat egy orosz injekcióval, csak most a majomhimlő ellen
Covid19 újratöltve
Kevesebb mint 30 nap alatt sikerült kifejleszteniük. Biztonságos és hatékony.
Edward Slavsquat írása nyomán.
2022. május 18-án a Rosszijszkaja Gazeta arról írt, hogy „Vector” egy "negyedik generációs" himlő elleni vakcinát regisztrált.
Az OrthopoxVac vakcina olyan, legyengített, élő vaccinavíruson alapuló készítmény, amely - szerintük - alkalmas a himlő és a rokon ortopoxavírusok által okozott betegségek megelőzésére. A Roszpotrebnadzor [a Vector céget tulajdonló központi állami hatóság] képviselője így nyilatkozott:
"A vakcinát úgy sikerült előállítani, hogy fokozatosan „kikapcsolták” az eredeti vírus hat virulencia-génjét, ezáltal sikerült létrehozniuk egy megfelelő genetikai összetételű, stabil immunitást kialakító, ugyanakkor magas biztonsági profillal rendelkező vakcinát."
Anna Popova, a Roszpotrebnadzor vezetője, aki egyben Oroszország COVID anyuskája (az orosz „Müller Cilike”) május 25-én elég érdekeseket mondott.
Popova szerint jelenleg nincs szükség a majomhimlő-járvány elleni védekezés miatt tömeges oltásokra. Kijelentette, hogy mindenki, aki a himlő ellen védőoltást kapott, védve van ettől az új, potenciálisan veszélyes betegségtől.
Ez elég normálisnak hangzik.
De ne lepődj meg, mert ezt is hozzátette:
Oroszországban három himlő elleni vakcinát regisztráltak, amelyek mindegyike jól működik, de "mindegyik nagyon nehezen tolerálható [furcsa eufemizmus a "mellékhatásokra"]" - mondta Popova.
"A Vector kifejlesztett egy olyan, új generációs reaktogén vakcinát is, amely nem okoz súlyos mellékhatásokat, és három héttel ezelőtt be is nyújtották törzskönyvezésre az Egészségügyi Minisztériumhoz. A regisztrációhoz szükséges teljes dokumentációt sikerült benyújtani" - mondta, és hozzátette, hogy jelenleg partnert keresnek az oroszországi gyártáshoz.
Összefoglalva: Jelenleg nincs szükség az oroszok tömeges vakcinázására. De ha valamilyen oknál fogva mégis szükségessé válna, mi ügyesen kevesebb mint egy hónap alatt (??) létrehoztunk egy biztonságos és hatékony génterápiás injekciót, mert a már törzskönyvezett és eddig alkalmazott készítmények nagyon kelleemetlen mellékhatásokat okozhatnak.
Vajon Popova hogyan készítette el ilyen gyorsan ezt a csodacuccot? Ha három héttel ezelőtt (május 25-én íródott a cikk) kérte a regisztrációt, az azt jelenti, hogy a készítmény már akkor rendelkezésre állt és készen volt, amikor a "majomhimlő" első "esetét" jelentették. Lehetséges ez?
Vagy ez a génkotyvalék már rég készen volt, és csak a megfelelő alkalomra várt? Miért? Miért nem regisztrálja azonnal?
Az egész nagyon tudományos. Egyébként: Anna rajong a WHO-ért és nagyon odavan Tedrosért.
Viszont van konkurenciája:
Az állami tulajdonú védelmi konglomerátum, a Rostec összeállt a Microgennel (ami Rostec Nacimbio gyógyszeripari holdingjának része) azért, hogy kifejlessze a saját, csúcstechnológiás himlő elleni vakcináját.
2018-ban a Nacimbio volt az egyetlen kijelölt „oroszországi nemzeti megelőző immunizációs program” kizárólagos vakcinaszállítója. (Nem tudtuk kinyomozni, hogy 2022-től még mindig megilleti-e ez a privilégium, vagy sem.) 2020 júniusában a cég összeállt egy orosz vagyonkezelő társasággal (RDIF) a koronavírus elleni terápiák kifejlesztésére.
Azok számára, akik nem tudják, Az RDIF számos, ”érdekes” Covid19 elleni terápiába fektetett be.
Eközben Alexander Gintsburg, akit nyugodtan nevezhetünk az orosz Anthony Faucinak előadta az ő szokásos cukiságait.
Emellett az orosz Állami Virológiai és Biotechnológiai Tudományos Központ ("Vektor") kifejlesztett egy majomhimlő diagnosztikai tesztet, amellyel segítséget nyújt az Egészségügyi Világszervezetnek a fejlett gyorsdiagnosztika módszereinek kifejlesztésében.