Az izraeli Egészségügyi Minisztérium eltitkolja a "Pfújszerrel" beinjekciózott 5-11 éves gyerekeknél jelentkező súlyos mellékhatásokra vonatkozó adatokat
1Yaffa Shir-Raz cikke fordítása, megjelent 2022. június 29-én itt.
Összefoglaló
Egy, az izraeli Egészségügyi Minisztéium (továbbiakban: MOH) megbízásából készült tanulmány szerint
a) annak ellenére, hogy az 5-11 éves korosztályban a beoltottak aránya 3-4-szer alacsonyabb, mint az idősebb gyerekek korcsoportjában, a mellékhatások 2-4-szer gyakrabban jelentkeznek náluk;
b) a Pfizer tájékoztatójában nem említett új mellékhatásokról is beszámol;
c) sok a súlyos mellékhatás, és közül több egy éven túl is jelen van, sőt a vizsgálat befejezésekor is fennáll, és nem tudható, mennyi ideig fognak ezek tartani;
d) az újabb adagokat követően a mellékhatások kiújulnak/súlyosbodnak.;
e) a tanulmány elkészítéséhez a két legnagyobb izraeli egészségbiztosító nem szolgáltatott adatokat, így a mellékhatások száma nagyságrendekkel magasabb, mint amit a tanulmányban lehetőség volt vizsgálni.Jóllehet a MOH tudatában van ezeknek a megállapításoknak, mégsem hozza azokat nyilvánosságra, sőt a közelmúltban engedélyezte azt, hogy ennek a korosztálynak beadásra kerüljön az emlékeztető dózis, és arra készül, hogy jóváhagyja a csecsemők beoltását is.
Az, hogy az eredményeket az izraeli Egészségügyi Minisztérium eltitkolja, a gyermekek és csecsemők oltásával összefüggésben globális szinten nagyon súlyos következményekkel jár, hiszen Izrael - a Pfizer vezérigazgatója, Dr. Bourla szerint - a Pfizer laboratóriumi állama.
A CDC és az FDA az izraeli adatokra és eredményekre támaszkodik az USA-ban hozott döntései meghozatalakor, a világ többi országa pedig a az amerikai döntéseket tekinti iránymutatónak.
Így minden Izraelben hozott, a gyermekek oltásával kapcsolatos döntésnek világméretű hatása van.
Viszont ha Izrael ezeket a döntéseket a biztonságossági és mellékhatásokkal összefüggő megállapítások elhallgatása és figyelmen kívül hagyása mellett hozza meg, az eredmények világszinten is katasztrofálisak lehetnek.
Miközben a Pfizer vezérigazgatója, Albert Bourla Izraelben a cége csecsemőknek szánt COVID vakcináját népszerűsíti és az izraeli Egészségügyi Minisztérium (MOH) a következő napokban várhatóan jóváhagyja annak csecsemők számára történő beadását, kiderült, hogy a MOH olyan eredményeket rejteget, amelyek szerint a vakcina a gyermekeknél súlyos mellékhatásokat okoz, különösen az 5-11 éves korosztály körében. Jóllehet a minisztérium által megrendelt tanulmány eredményeit három hete ismertették a Járványügyi Főosztállyal, a vizsgálat által feltárt súlyos megállapítások ellenére a MOH a múlt héten engedélyezte a harmadik adag ("emlékeztető") beadását a 5-11 éves korosztály számára, tovább bejelentette, hogy már ezen a héten jóvá kívánja hagyni a csecsemőknek szánt vakcinát.
A Hivatásetikai Szakértői Testület által hétfőn (2022. június 27.) Izrael Állami Számvevőszékének, Dr. Matanyahu Engelmannak küldött sürgős levélből kiderült, hogy Prof. Matti Berkowitz, az Assaf Harofeh Kórház (Shamir) Klinikai Farmakológiai és Toxikológiai Osztályának igazgatója vezetésével elvégzett kutatás eredményei a Járványügyi Főosztály számára június elején bemutatásra kerültek. A kutatás elvégzésére az Egészségügyi Minisztérium adott megbízást, és a feladat a Pfizer COVID vakcinájának mellékhatásainak 2021. december 9-től 2022. május végéig történő vizsgálata volt. A tanulmány a Nahlieli rendszerben rögzítettek elemzésén alapul. A Nahalieli rendszer az izraeli nemzeti oltóanyag-adatbázis, amely tartalmazza az oltások beadásával összefüggő adatokat, beleértve nemkívánatos eseményekről és biztonságossággal kapcsolatos bejelentéseket is. A számvevőszék vezetőjének küldött levél szerint:
„Figyelemreméltó és súlyos dolgokat találtunk, és ezek arra utalnak, hogy az oltások kockázatosak a gyermekekre számára különösen az 5-11 évesekre jelentenek veszélyt.”
A mai napon (2022. június 29-én) a testület egy olyan újabb levelet küldött az Állami Számvevőszéknek, amelyben immár részletesen ismertette azokat a súlyos megállapításokat, amelyeket a Berkowitz professzor által vezetett kutatócsoport korábban a járványügyi osztályon tartott előadásában bemutatott.
Az eredményekből többek között az derült ki, hogy
a mellékhatások 2-4-szer gyakoribbak az 5-11 éves kisgyermekek körében;
hogy vannak olyan új mellékhatások, amelyekről a Pfizer COVID vakcina betegtájékoztatójában nem számoltak be;
hogy az állításokkal ellentétben a különböző mellékhatások, köztük az idegrendszeri hatások és a menstruációs zavarok nem rövid távú, néhány nap alatt elmúló események, hanem sok esetben hónapokig vagy akár több mint egy évig is eltartanak.
Ráadásul a vizsgálat megállapította, hogy a tünetek jelentős része a vizsgálat végéig nem szűnt meg, így azt sem lehet tudni, hogy mennyi ideig tartanak; és az esetek jelentős részében még ha a mellékhatás meg is szűnt, a következő adag után újra jelentkezett.
A vizsgálati időszak alatt a vakcinával kapcsolatban összesen – korcsoporonkénti bontás nélkül – 8054 bejelentés érkezett, amelyek közül 6259-et találtak hitelesnek (azaz nem voltak duplikáltak és ki voltak töltve, nem üresen kerültek beadásra), emellett 2075 nemkívánatos esemény szöveges formában került bejelentésre.
A szöveges formában benyújtott panaszok közül öt kategória teszi ki az összes bejelentett nemkívánatos esemény mintegy 70%-át.
A kutatócsoport elemezte ezeket a kategóriákat, amelyek – gyakorisági sorrendben – a következők:
1. Neurológiai jellegű következmények;
2. Olyan altalános jellegű következmények, amelyek nem tartoznak egyik kategóriába sem;
3. Menstruációs zavarok;
4. A mozgásszerveket érintő tünetek;
5. Gyomor-bélrendszeri/vese- és húgyúti tünetek.
A szív és érrendszeri panaszokat pedig a hatodik kategóriába sorolták, valamivel alacsonyabb számban, mint az ötödik kategóriában. Ugyanakkor a kutatócsoport ezzel a kategóriával kapcsolatban nem végzett vizsgálatot, annak ellenére, hogy éppen a vakcinával összefüggésben felmerült szívizom- és szívburokgyulladás az, ami gyakori a tinédzserek és fiatal felnőttek körében. Mindemellett a tanulmányt végző csoport tagjai utaltak arra hogy a vakcina biztonsági profiljának értékelése érdekében fontos lenne több panaszt, így például az autoimmun jellegűeket is elemezni, se erre a vizsgálatnak ebben a szakaszában nem került sor.
A nemkívánatos események 2-4-szer gyakoribbak az 5-11 évesek körében
A kutatók megállapították, hogy a legfiatalabb korcsoportban, az 5-11 éves korosztályban a nemkívánatos események 2-4-szer gyakoribbak (attól függően, hogy milyen konkrét mellékhatást írtak le), mint az idősebb, 12-17 évesek körében. Ez a megállapítás nagyon váratlan és különösen annak fényében riasztó, hogy az oltottak aránya ebben fiatal korcsoportban sokkal alacsonyabb, mint a nagyobb, idősebb korcsoportok körében. Valójában a MOH nyilvántartása szerint az 5-11 éves gyermekeknek mindössze 25,1%-a kapott egy adag COVID vakcinát, 17,7%-a két adagot, és 0,1%-a három adagot. Ezzel szemben a 12-15 évesek körében egy adagot 65,6% kapott, 54,6% kapott két adagot, és 14,8% kapott három adagot. A 16-19 évesek körében 89,3% az egy adaggal oltottak, 78,2% a két adaggal oltottak és 45,9% a hárommal oltottak aránya. Vagyis, míg az 5-11 évesek körében az oltási arány 3-4-szer alacsonyabb a vakcina első és második adagja esetében, addig a bejelentett nemkívánatos események aránya ebben a csoportban 2-4-szer magasabb.
Megjegyzendő, hogy az eredmények magát a kutatócsoportot is meglepték, és ezt a prezentáció során többször is hangsúlyozták.
Berkovitch elemzésében szinte minden mellékhatás-kategóriában, mind a táblázatszerűen kitöltött részben, mind a szabad szöveges leríásokban magasabb a mellékhatások aránya az 5-11 évesek körében, mint a 12-17 éveseknél. A táblázatos mezőkben bejelentett mellékhatások körében azt találták, hogy 599 jelentés érkezett az 5-11 évesek körében, míg 299 jelentés volt a 12-17 évesek körében, azaz kétszer annyi nemkívánatos hatást jelentettek a fiatalabb korcsoportban.
A szabad szövegként jelentett nemkívánatos események 7%-a az 5-11 évesek, 3%-a pedig a 12-17 évesek körében történt. Más szóval, a fiatalabb gyermekek körében bejelentett nemkívánatos események aránya majdnem 2,5-szer magasabb, mint az idősebb csoportban.
Például a neurológiai mellékhatások bejelentése 6%-a az 5-11 évesek körében, 3% pedig a 12-17 évesek körében történt. Vagyis a neurológiai tünetek aránya a fiatalabb gyermekeknél kétszer olyan magas, mint az idősebb csoportban.
Az emésztőrendszeri/vese- és húgyúti szervekhez kapcsolódó mellékhatások kategóriájában 19% az 5-11 évesek, 5% pedig a 12-17 évesek körében fordul elő. Vagyis a jelentések aránya a fiatalabb csoportban 4-szer magasabb, mint az idősebb csoportban.
Új, a Pfizer tájékoztatójában nem említett mellékhatásokat azonosítottak
Amint az alábbi dián látható, a csoport olyan idegrendszeri tüneteket azonosított és ismertetett, amelyek korábban nem voltak ismertek, és amelyeket a Pfizer Comirnaty vakcinájának betegtájékoztatója sem említ, beleértve a hipoesztéziát (a bőrérzékenység részleges vagy teljes csökkenése), a paraesztéziát (rendellenes bőrérzet, például zsibbadás, bizsergés, szúrás vagy égés), fülzúgást, szédülést és egyebeket.
Valóban rövid ideig tartanának és átmeneti jellegűek lennének a mellékhatások? Vannak olyanok, amelyek több, mint egy évig fennállnak
Az eredmények azt is bizonyítják, hogy az eddigi állításokkal ellentétben a különböző mellékhatások, köztük néhány súlyos is, nem csak átmeneti jellegűek lehetnek, és nem múlnak el néhány napon belül, hanem sok esetben hónapokig, sőt akár több mint egy évig is fennállnak. Meg kell jegyezni, hogy a kutatócsoport világossá tette a Járványügyi Főosztály számára, hogy a Pfizert tájékoztatni kell az észlelt hosszú távú mellékhatásokról, mivel a vállalat képviselői egy néhány hónappal ezelőtti megbeszélésen azt mondták, hogy nincs tudomásuk hosszú távú mellékhatásokról.
Amint azt a fent bemutatott diából, valamint a következő diából is megtudhatjuk, a kutatócsoport azt tapasztalta, hogy míg a menstruációs zavarok témájával foglalkozó tanulmányok eddig azt állították, hogy ezek a zavarok rövid ideig (legfeljebb néhány napig) tartanak, a jelen tanulmányban a legtöbb jelentés arról számolt be, hogy ezek hosszú távon fennállnak. Például a menstruációs zavarokkal kapcsolatos beszámolók több mint 90%-ában a panasz időtartama arra utal, hogy ezek hosszú távú elváltozások. Több mint 60%-ban három hónapnál hosszabb ideig tartó menstruációs zavarokat jeleznek: az esetek 26%-ában a menstruációs zavar 3-6 hónapig tartott; az esetek 15%-ában 6-9 hónapig tartott; 10%-ban egy egész évig, további 10%-ban pedig több mint egy évig tartott. A kutatók megállapították azt is, hogy az esetek 30%-ában a menstruációs rendellenességet tartósnak írták le. Ez azt jelenti, hogy a vizsgálat leadásának időpontjában is fennállt. Hasonlóképpen, ami a neurológiai mellékhatásokat illeti, az időtartamra vonatkozó jellemzőt tartalmazó jelentések mintegy 68%-ában egy hónapnál hosszabb ideig tartó panaszokat dokumentáltak, és ezek 88%-ban a panaszok három hónapnál is hosszabb ideig fennmaradtak.
Ugyanígy más bejelentett mellékhatások is hosszú távúnak bizonyultak. Például a mozgásszervi tünetekkel kapcsolatban a kutatók azt írták, hogy míg a Pfizer betegtájékoztatója szerint az olyan mellékhatások, mint a hátfájás, csak néhány napig tartanak, majd megszűnnek, a jelenlegi elemzésben az ilyen mellékhatásokra vonatkozó információkat tartalmazó jelentések 79%-ánál azt jegyezték fel, hogy a panasz több mint egy hétig fennállt, és ezek több, mint 50 %-a a hat hónapot is meghaladta. A gyomor-bélrendszeri, vese- és húgyúti nemkívánatos események tekintetében is azt találták, hogy a probléma időtartamára vonatkozó információk szerint a mellékhatások több mint 80%-a egy hétnél hosszabb ideig fennállt, és ezek 30%-ában több mint fél évig fennálltak a panaszok.
A mellékhatások az újabb adagokat követően kiújultak/súlyosbodtak
A kutatócsoport által azonosított és leírt további jelenség a "kiújulás" (Rechallenge), azaz a korábbi mellékhatás újbóli megjelenése/erősödése a vakcina újabb adagját követően. Megállapították továbbá, hogy a menstruációs zavarokról beszámoló esetek 10%-ában a mellékhatás egy újabb vakcinaadagot követően kiújult/megerősödött.
A két legnagyobb egészségbiztosító "hét lakat alatt őrzi az adatokat"
A kutatócsoport elmondta, hogy az aggasztó megállapításokat még súlyosabbá teszi az a körülmény, hogy az eredmények elsősorban a kis pénztáraktól, elsősorban a Meuchedetől kapott beszámolókon alapult. Berkowitz professzor szerint a két legnagyobb egészségbiztosítási pénztár - a Clalit HMO és a Maccabi HMO - "hét alkat alatt őrzi az adatokat". Következésképpen az elkészített tanulmány meglehetősen hézagos és limitált adatokat tartalmaz, a valós mellékhatások mértékének súlyos alulbecslésével.
A testület tagjai azt írták az állami számvevőnek, hogy
"Nem értjük, hogyan lehetséges, hogy egy ilyen kritikus vizsgálatban a nagy egészségbiztosítók nem együttműködőek, az pedig még kevésbé világos számunkra, hogy az egészségügyi minisztérium miért nem követeli meg tőlük azt, hogy a tanulmány számára adják át az adataikat.”
Meg kell jegyezni, hogy még abban az esetben is, ha az összes egészségbiztosító teljes körű jelentésére alapozva végezték volna el a vizsgálatot, az ilyen súlyos megállapítások akkor is aluljelentettnek minősülnének, mivel a Nahlieli rendszer egy önkéntes jelentési rendszer, és a szakirodalomból ismert, hogy az ilyen rendszerekben történő bejelentések a valóságban észlelt nemkívánatos eseményeknek csak körülbelül 1-10%-át teszik ki. Pláne, ha kiderül, hogy a két központi egészségpénztár egyáltalán nem működött együtt az adatok továbbításában.
Az, hogy az eredményeket az izraeli Egészségügyi Minisztérium eltitkolja, a gyermekek és csecsemők oltásával összefüggésben globális szinten nagyon súlyos következményekkel járhat, mivel Izraelt a Pfizer vezérigazgatója, Dr. Bourla a Pfizer laboratóriumi államának nevezi. A CDC és az FDA az izraeli adatokra és eredményekre támaszkodik az USA-ban hozott döntései során. A többi ország pedig a világon az amerikai döntéseket tekinti iránymutatónak. Így minden Izraelben hozott, a gyermekek oltásával kapcsolatos döntésnek világméretű hatása van. Viszont ha Izrael ezeket a döntéseket a biztonságossági és mellékhatásokkal összefüggő megállapítások elhallgatása és figyelmen kívül hagyása mellett hozza meg, az eredmények katasztrofálisak lehetnek.
A riasztóberendezések szirénáznak - az Egészségügyi Minisztérium pedig ügyet sem vet rájuk
Mint kiderült, nem a Berkowitz professzor és csapata által végzett vizsgálat eredményei voltak az első olyan figyelmeztető jelek, amelyek a Pfizer COVID vakcinájának a biztonságosságával kapcsolatosak. Az izraeli egészségbiztosítási intézmények mintegy négy hónapon át 172, olyan 5-11 éves gyermeket követtek nyomon, akiknek a beoltása 12-15 éves gyerekeknek szánt vakcina indikáción túli használatával, az Egészségügyi Minisztériumnak a 548562821 számú körlevele alapján történt, és mellékhatások jelentkeztek náluk. Ezeknél a gyerekeknél súlyos, a biztonságossággal kapcsolatos mellékhatások jelentkeztek. Az is figyelmeztetésként szolgál, hogy az Egészségügyi Minisztérium adatai szerint az 5-11 év közti korosztályban 92 000 gyermeknél nem kérték a második adag oltás beadását.
„Ez a mindenféle konkrétum vagy magyarázat nélkül közzétett adat is erős riasztás az oltóanyagok biztonságosságával kapcsolatban" - áll az állami számvevőhöz intézett levélben.
Mint említettük, Berkowitz professzor tanulmányának eredményeit már június elején bemutatták a Járványügyi Fősztálynak, amely ennek ellenére a 2022. június 14-én kelt utasításában elrendelte a 5-11 éves gyermekek számára az emlékeztető adag beadását (Járványügyi Osztály: "Az új koronavírus elleni vakcina - harmadik adag 5-11 éves gyermekek számára - 8. számú frissítés a 14.6.22-i dátummal ", hivatkozási szám: 548562821).
Ezenkívül a múlt héten az Egészségügyi Minisztérium járványkezelési csoportja megvitatta a vakcina jóváhagyását a hat hónapos és 5 éves kor közötti csecsemők és kisgyermekek számára Izraelben. Ellentétben azzal a megbeszéléssel, amelyen az 5-11 éves gyermekek számára engedélyezték a vakcinát, a csecsemők - a legveszélyeztetettebb csoport - beoltásáról szóló megbeszélést nem a nyilvánosság előtt tartották. A megbeszélés menetéről az egyetlen nyilvánosan elérhető információ csupán néhány egészségügyi újságíró tweetjei alapján derült ki, amelyek szerint a Pfizer és a Moderna képviselői a megbeszélés során bemutatták és ismertették a vakcinájuk gyermekekre vonatkozó hatékonyságát. Úgy tudni, hogy a héten várható, soron következő megbeszélésre egyetlen független szakértőt sem hívtak meg.
Tekintettel Berkowitz professzor tanulmányának vészjelző megállapításaira, valamint arra a tényre, hogy az Egészségügyi Minisztérium a vizsgálatban foglaltakat nem hozta nyilvánosságra annak ellenére, hogy azt a Járványügyi Főosztállyal ismertették, hanem ehelyett úgy döntött, hogy a vakcinát 5-11 éves korosztály számára engedélyezi; továbbá, mivel félő, hogy a tanulmány megállapításait a csecsemőkori vakcina engedélyezéséről szóló, küszöbön álló vita során is figyelmen kívül hagyják, a Hivatásetikai Szakértői Testület a közelmúltban sürgősséggel információszabadság-kérelmet (FOIA) nyújtott be (657228. számú kérelem). A kérelem szerint az információkat még akkor is nyilvánosságra kell hozni, ha azok még nem véglegesek, "mivel fennáll a veszélye annak, hogy a szülők megfelelő tájékoztatáson alapuló hozzájárulására vonatkozó jogát durván megsértik, és mivel ez súlyos gondatlanságnak minősül, és veszélyezteti a gyermekeket és csecsemőket". Az Egészségügyi Minisztériumtól azonban eddig nem érkezett válasz.
A helyzet sürgősségére való tekintettel a Hivatásetikai Szakértői Testület az Állami Számvevőszék azonnali beavatkozását kérte annak biztosítására, hogy a nyugtalanító és rendkívül súlyos megállapítások nyilvánosságra kerüljenek. Azt is kérték, hogy azonnal állítsák le a kisgyermekek oltását, továbbá akadályozzák meg a csecsemőoltás engedélyezését mindaddig, amíg a csecsemőknél és gyermekeknél alkalmazott vakcina biztonságosságára vonatkozó összes információ teljes körű kivizsgálása meg nem történik.
Az Egészségügyi Minisztérium az elküldött kérdésekre sem a minisztérium sajtószóvivői irodáján, sem a COVID információs központján keresztül nem válaszolt.
Elnézést kérek, a cenzúra miatt kénytelen voltam a nevet kissé megváltoztatni