A 35 százalékos oltásellenes szavazóbázis relevanciája a 2026-os magyar választások során több tényezőtől függ:
Politikai kontextus: Ha az oltásellenesség továbbra is jelentős társadalmi vitát generál, akkor releváns téma maradhat a kampányokban. Az egészségügyi politika, különösen a járványok kezelése és az oltásokkal kapcsolatos döntések, fontos szerepet játszhatnak.
Pártstratégia: Ha egy vagy több párt úgy dönt, hogy az oltásellenesek szavazataiért versenyez, és ezt tematizálja a kampányában, akkor ez a csoport fontos tényezővé válhat. A pártoknak azonban figyelembe kell venniük, hogy más témák is relevánsak lesznek, és az oltásellenesség nem az egyetlen meghatározó kritérium.
Szavazói aktivitás: Ha az oltásellenesek aktívan részt vesznek a választásokon, akkor nagyobb befolyásuk lehet. Azonban a választási részvétel mindig kulcskérdés, és az oltásellenesek esetében is elengedhetetlen, hogy valóban elmenjenek szavazni.
Társadalmi változások: Az oltásellenesség mértéke és ennek társadalmi percepciója változhat az idők során. Ha az elkövetkező években az oltásellenesség csökken vagy nő, ez befolyásolja a csoport politikai relevanciáját.
Kommunikáció és mobilizáció: A pártoknak hatékonyan kell kommunikálniuk az oltásellenes választókkal, és mozgósítaniuk kell őket a szavazásra. Ez magában foglalja a kampány üzeneteinek finomhangolását, hogy ne csak az oltáselleneseket, hanem a szélesebb közönséget is megszólítsa.
Ellenkampányok és közvélemény: Az oltásellenes nézetekkel szemben álló kampányok, illetve a közvélemény változása is befolyásolhatja a csoport méretét és befolyását. Ha az oltásellenesség társadalmi megítélése negatív irányba mozdul, az csökkentheti relevanciájukat.
Politikai szövetségek és taktikák: Szavazói koalíciók kialakítása, ahol az oltásellenesek más csoportokkal egyesülnek egy közös cél érdekében, szintén növelheti a befolyásukat.
Összességében, ha az oltásellenesség továbbra is releváns marad a közbeszédben és a politikai kampányokban, akkor ez a 35 százalékos szavazóbázis potenciálisan jelentős szerepet játszhat a 2026-os választások kimenetelében, de ennek megvalósulása több tényező együttes hatásától függ
.
Az egyetlen párt, amelyik melletünk áll: még nem létezik.
Az egyetlen párt Magyarországon amelyik foglalkozik az oltás sérültekkel az a Mi Hazánk Mozgalom. Az egyetlen párt amelyik foglalkozik a Covid diktatúrával, amelyik felszólal a WHO diktatúra ellen, amelyik felszólal a gyerekek érdekeiért, amelyik a digitális pénz és digitális állampolgárság veszélyeiről beszél stb. stb. az a Mi Hazánk.
Továbbá nem nevezném azokat akik megkérdőjelezik bizonyos oltások szükségességét oltás ellenesnek (több mint 80%-a a kötelező oltásoknak megkérdőjelezhető !). Talán inkább oltás szkeptikusak. Azok akik oltás sérültek azok pedig pláne nem oltás ellenesek, hiszen beadatták az oltásokat, azért lettek sérültek.
Én gyógyszerészként a Mi Hazánkkal értek egyet, hogy legyenek elérhetők de nem kötelezőek az oltások (talán 2-3 kivétellel, köztük a BCG oltást említeném). Dolgoztam Big pharmánál sok mindent láttam a korrupcióból, nem csak a gyógyszergyáraknál de az orvosoknál is.